Профілактичний захід на тему «Жити в світі, в якому є ВІЛ»

1 грудня, щороку, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.
    За десять місяців 2017 року в Україні за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України було зареєстровано 14 667 нових випадки ВІЛ-інфекції (з них 2 158 детей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 312 091 новий випадок ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 44 221 людина. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська, Одеська й Чернігівська області, а також Київ.
Головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому, а отже, з'являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ для особистості та суспільства.
   Тому з профілактичною і просвітницькою метою, з 1 по 8 грудня 2017 року в гімназії № 13 проведено групові консультації з елементами тренінгу для учнів 9-х класів під назвою «Жити в світі, в якому є ВІЛ» з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та формування толерантного ставлення до хворих на ВІЛ. У ході бесід було проведене анкетування учнів на тему: «Шляхи передачі ВІЛ», що спрямоване на перевірку обізнаності учнів проблемою. Діти створювали соціальні реклами під гаслом «Що таке ВІЛ?».
Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, вона символізує розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі. Тому наприкінці заходу учні отримали червоні стрічки як символ розуміння та моральної підтримки хворих на СНІД та толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих.