Акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Полтавській гімназії № 13 також була проведена дана акція, вона включала різні заходи, а саме:
 -проведення профілактичних занять з елементами тренінгу «Ми проти насилля!» з метою підвищення обізнаності учнів з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості дітей щодо нетерпимого ставлення до насильства;
 -анонімне опитування серед учнів 7-х класів «Насильство в дитячому середовищі» яке направлене на встановлення стану проблеми насильства серед учнів;
- організована виставка малюнків «Діти проти насильства!» у якій прийняли участь учні 6 – 9 класів;
- обговорення з учнями 9-х класів теми гендерної грамотності (з метою виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»).

В Україні, згідно з результатами опитування, 22% жінок у віці 15-49 років зазнали фізичного чи сексуального насильства бодай раз у своєму житті. 90% випадків гендерного насильства вчиняється по відношенню до жінок та дітей, і лише про 30% випадків насильства повідомляється.

Нагадаємо, що існують телефонні номери, за якими можуть звертатись громадяни, які постраждали від насильства:
• 0 800 500 335 (зі стаціонарних) та 386 (з мобільного) – Національна безкоштовна «гаряча» лінія (працює цілодобово) з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
• 0 800 500 225 або 116, 111 (з мобільного Київстар та Lifecell) – Національна дитяча «гаряча» лінія.
• Загальноєвропейський номер 116, 123 також отримала Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації