МОВО РІДНА! ЗОЛОТА КОЛИСКО…

Із тисяч мов, що існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. У ній – історична доля, духовна могутність та національна суть. У 1999-му році на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята, що було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю, вибрано 21 лютого.
   З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови у Полтавській гімназії № 13 були проведені надзвичайно цікаві заходи, присвячені рідній – українській мові.
Протягом усього дня по шкільному телебаченню транслювалося відео, приурочене цьому святові.
   Учні 6-Б класу (учитель Манюненко В.П.) мали можливість перевірити свої знання під час написання аудіодиктанту «Тарас Шевченко». Діти з нетерпінням чекали цього дня, адже з подібним видом діяльності вони уже ознайомлені. Ми повідомляли про те, як юні шестикласники в листопаді писали Національний диктант єдності. Тому, коли вчитель запропонувала знову написати диктант, охоче погодилися.
   Для учнів 5-А класу Вікторія Петрівна підготувала й провела лінгвістичний турнір «Мово рідна! Золота колиско…» Дівчата й хлопці з неабияким запалом змагалися між собою, визначаючи, хто ж краще знає рідну мову. Вони із задоволенням розшифровували криптограми, пригадували фразеологізми, коригували речення, співали й танцювали. Навіть гра на скрипці у виконанні Анастасії Скат і Софії Пелих була дуже доречною на цьому заході.
А от учні із 7-В класу вкотре переконалися, що українська мова – наймилозвучніша і найпрекрасніша у світі, коли взяли участь у мовній вікторині «Знати українську – це модно!», організованій учителем Манюненко Вікторією Петрівною. Гімназистам були запропоновані такі конкурси, як «Швидкісний експрес», «Битва паронімів», «Така цікава буква А», «Показуха», «Знайди пару» та багато інших.
    Усі ці заходи стали яскравою подією у житті учнів, підтвердили, що мова є першою і вагомою ознакою людської культури.
Також цього дня четверо учениць нашої гімназії брали участь у міському етапі обласного конкурсу читців «Тарасовими шляхами». П’ятикласниці Корецька Дар’я, Хоменко Ангеліна (учитель Швидка Л.В.), шестикласниця Безгін Зоряна (учитель Пасішний С.О.) та десятикласниця Лісовська Вікторія (учитель Шостак Л.І.) гідно виступили на цьому змаганні. А Хоменко Ангеліна навіть стала призеркою конкурсу, посівши ІІІ місце.
   Вітаємо дівчину та її педагога із цим вагомим досягненням і бажаємо іще чимало не менш яскравих звершень. І нехай рідна мова усіх нас окриляє і веде у щасливе майбуття!