Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Поштова скринька:

sch13poltava@gmail.com

Телефон: (0532)56-89-77

Адреса: Кучеренка 1/16

місто Полтава

 


 

Земля-наш спільний дім!

      20 березня 2019 року агітбригада «Соняшник» Полтавської гімназії № 13 брала участь у Всеукраїнському конкурсі-огляді екологічних агітбригад та екологічних театрів.

      Тема виступу – «Земля-наш спільний дім». Школярі розповідали про глобальні екологічні проблеми та шляхи їх вирішення, з великим завзяттям закликали зберігати всі дари природи та вкотре наголосили на тому, що вся наша планета Земля – наш спільний дім і потрібно берегти все живе у нім!

      За розвиток екологічної культури протягом року, цікаві креативні ідеї та чудовий енергійний виступ агітбригада «Соняшник» посіла почесне 2 місце!  

      Вітаємо юних екологів та бажаємо натхнення на подальші природоохоронні акції!

СТАРТУЄ ПРОБНЕ ЗНО – 2019

16 березня та 23 березня проводиться пробне ЗНО, головною метою якого є ознайомлення з процедурою тестування.

Для участі у пробному ЗНО зареєструвалися 7527  учасників Полтавської області. Пробне ЗНО буде проводитися у таких містах області:  Гадяч, Горішні Плавні, Карлівка, Кобеляки, Кременчук, Лубни, Миргород, Пирятин, Полтава.

Аналіз статистичних даних реєстрації на пробне ЗНО показує, що основна частина учасників – це сьогоднішні 11-класники – 5156 чоловік (69% від загальної кількості). На відміну від основного тестування, в пробному зможуть спробувати свої сили і 10-класники, яких в області на пробне ЗНО зареєструвалося 821 особа.

Найбільша кількість учасників пробного ЗНО обрали українську мову і літературу – 6546 чоловік. Наступні три предмети –  математика (2070 чоловік), історія України (1428), англійська мова (1321).

Пробне ЗНО пройде у  закладі освіти: ЗВО – 12, у ЗЗСО – 34, ЗПТО – 1, із залученням понад 1800 педагогів області.

Учасникам пробного ЗНО важливо у день проведення пробного ЗНО  необхідно з 10.15 до 10.50 прибути до пункту, адреса якого зазначена у запрошенні. Необхідно заздалегідь вивчити маршрут доїзду до пункту пробного ЗНО. Учасники, які запізнилися, до пункту пробного ЗНО не допускаються.

На пункт пробного ЗНО із собою необхідно взяти: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; запрошення для участі у пробному ЗНО та картку учасника пробного ЗНО, дві-три ручки з чорнилом чорного кольору, за бажанням, маленьку прозору пляшку (без етикетки) з питною водою.

Для визначення результатів пробного ЗНО, учасники можуть у періоди 16-18.03.2019 (українська мова і література) та 23-25.03.2019 (інші предмети) скористатися відповідним сервісом на сайті Харківського РЦОЯО в особистому кабінеті.

Правильні пробного ЗНО будуть оголошені 19.03.2019 (українська мова і література) та 26.03.2019 (інші предмети).

Результати пробного ЗНО будуть оголошені 19.03.2019 (українська мова і література) та 29.03.2019 (інші предмети).

 

ПЕРЕБІГ РЕЄСТРАЦІЇ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ ЗНО – 2019

 

Спливають терміни реєстрації на ЗНО-2019: 18.03.2019 – останній день подання документів для осіб, які складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, 25.03.2019  – для осіб, які вже мають повну загальну середню освіту. До 25.0.32019 триватиме внесення змін та перереєстрація на ЗНО.

Станом на 15.03.2019 по області зареєстровано понад 10 839 особи, що становить  86 %  від запланованої кількості по регіональному центру (за темпами реєстрації область перша по Україні).

Найбільш обирані предмети для складання ЗНО після української мови та літератури - історія України, математика, англійська мова (інформацію у розрізі районів та обраних предметів надсилаємо у додатку)

На сьогодні для участі у ЗНО в Полтавській області зареєструвалося 22 особи, для яких будуть створені особливі умови в пунктах проведення ЗНО.

Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, 057 705 15 64.  Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст із зв’язків з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23 496, канал Telegram t.me/zno2018kh

Заходи профілактики попередження виникнення та розповсюдження захворюваності на кір в організованих колективах

       Відповідно до статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,  наказу МОЗ від 26.06.2018р № 1216 « Про проведення обов’язкових щеплень проти кору за епідемічними показаннями» у разі виявлення хворого на кір або спалаху захворювання в організованих колективах, передбачено:

проведення санітарно-гігієнічних заходів (вологе прибирання із застосуванням деззасобів, провітрювання  приміщень);

– заборону приймання нещеплених осіб і осіб без  довідки  про щеплення, про перенесене захворювання на кір на термін карантину;

– установлення щоденного медичного нагляду  за  особами,  які знаходились протягом 21 дня у контакті з хворим на кір;

– медогляд осіб, які перебували в контакті з хворим на кір, установлення часу спілкування з хворим,  а також імунний статус і наявність захворювання на кір в анамнезі;

– вакцинацію  контактних  осіб  у  віці  від  12  місяців  до 30 років,  які не хворіли на кір,  не щеплені проти кору (не мають документально підтверджених відомостей  про  щеплення) не пізніше 72 годин з моменту виявлення першого хворого. Діти у віці  від 12 місяців до 6 років підлягають щепленню вакциною КПК, згідно Календаря профілактичних щеплень». 

        Довідково: Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення.

Кір є небезпечною інфекційною хворобою згідно з Переліком особливо небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб,

        Відповідно до статті 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров’я.

    Оскільки єдиним дієвим засобом профілактики кору є щеплення, державою гарантовано право кожної дитини на захист від кору шляхом проведення вакцинації. Вакцина для проведення вакцинації дітей є в наявності у лікувально-профілактичних закладах, має відповідні сертифікати та реєстраційні посвідчення, що підтверджують її якість та безпеку. Ознайомитися з ними можна у лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання.

 

«Цілі Сталого Розвитку: Полтавський вимір»

    У рамках проведення обласного форуму «Цілі Сталого Розвитку: Полтавський вимір» 21 березня 2019 року в «Зеленій залі» будинку Полтавської обласної державної адміністрації відбулася міні-виставка робіт вихованців Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.

     До участі в заході були запрошені вихованці Полтавського територіального відділення Малої академії наук України та їх наукові керівники.

    Учень 10-А класу Полтавської гімназії №13 Левченко Дмитро та його науковий керівник Денисюк Дмитро Валерійович, завідувач організаційно-масовим відділом Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, також стали учасниками форуму. Дмитро представив на розгляд аудиторії розроблений прилад, призначення якого ­­- перетворення енергії дощу в електричну за допомогою  п’єзоефекту. Прилад одразу викликав зацікавленість серед гостей форуму. Фермер із хутора Василяки Семенівського району Полтавської області Ярошенко Володимир Михайлович зробив перший спонсорський внесок у розмірі 200 грн задля розвитку і розширення можливостей даного приладу, зокрема Володимир Михайлович замовив молодому винахідникові розробку килимка, який під час деформації також міг би акумулювати енергію.

     Ми пишаємося молодим дослідником та бажаємо подальших успіхів і нових звершень у науково-технічній творчості, і вдячні Ярошенку Володимиру Михайловичу за підтримку талановитої молоді Полтавщини!

 

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProIde619cc46ca

А голос Лесі чути й до сьогодні

       Уже вп’яте на теренах нашої області й уп’ятнадцяте на території України проводиться традиційний конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці. З кожним роком кількість учасників збільшується, а географія змагання сягає далеко за межі нашої Батьківщини.

     Постійно беруть участь у цьому конкурсі й учні нашої гімназії. Вони демонструють свій талант у різних номінаціях. Це й «Вокал», і «Декламація», і «Твір», «Малюнок» тощо. І завжди представники Полтавської гімназії № 13 є в числі переможців згаданого змагання. Цей рік не став винятком. Ми знову з нагородами. Вітаємо наших призерів:

Протас Ростислав (7-А клас) – І місце в номінації «Декламація», учитель – Пасішний С.О.;

Лифиренко Софія (7-Б клас) – ІІ місце в номінації «Декламація», учитель – Манюненко В.П.;

Романенко Валерія (5-Б клас) – ІІІ місце в номінації «Декламація», учитель – Скоробогатова М.Д.

       Не менш достойно виступили й інші наші гімназисти: Палаженко Діана, Вацька Анна та Могилат Анастасія (8-Б клас), Борищук Софія (5-Б клас), Попова Анастасія (6-Б клас), Шашова Анастасія (6-А клас). Діти отримали дипломи учасників та пам’ятні подарунки.

       Іще раз вітаємо переможців та їх наставників з перемогою, і бажаємо усім нових звершень і в майбутньому.

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProIdc22e08353a

Батьківський сторітеллінг. Зустріч І

           Тільки разом з батьками, спільними зусиллями вчителі можуть дати дітям велике людське щастя.

         Народна мудрість каже: «Посієш учинок – пожнеш звичку; посієш звичку – пожнеш характер; посієш характер – пожнеш долю». Ось так і формується життєва лінія людини.

          Родина – основа зростання здорової дитини, це світ, в якому людина навчається жити.

         Надзвичайно важливою сьогодні є проблема взаємодії школи і сім ї, зміцнення їх зв’язків, покращення емоційного контакту між батьками, дітьми та педагогічними працівниками; заохочення до партнерських, демократичних стосунків, що є основою створення гармонійного середовища для розвитку особистості дитини.

      Тому класний керівник 7-Б класу нашої гімназії Манюненко В.П. постійно організовує різноманітні заходи, зустрічі, майстер-класи для своїх вихованців, на які запрошує і дорослих. Цього разу вчитель вирішила залучити батьків до проведення традиційних класних годин. Організувала так званий «Батьківський сторітеллінг».

        Першою до семикласників завітала мама Софії Лифиренко Марина. Жінка має педагогічну освіту, тому легко знайшла мову з підлітками. Вона поділилася своїми спогадами про навчання у школі та інституті, розповіла про непрості стосунки з батьками, розказала про те, чому її, уже дорослу, навчили діти – донька та син. Під час розмови гостя постійно цікавилася думкою своїх співрозмовників з приводу кожного питання, і діти радо відповідали, невимушено ділилися своїм баченням поставленої проблеми.

       Час промайнув дуже швидко. Усі залишилися задоволеними від зустрічі й приємної бесіди. По завершенню розмови кожен учень отримав на згадку смаколик із побажанням, що заздалегідь підготувала Марина Лифиренко.

         Це була тільки перша зустріч. Попереду на семикласників чекає ще багато цікавих історій із життя їх батьків. Тож далі буде…

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProIde64371ffd8

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 2 класу

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ4

від  06 березня  2019 р.

 

засідання педагогічної ради

Полтавської гімназії № 13

Полтавської міської ради Полтавської області

 

Голова педради                                                                Орловська Н.В.

Секретар                                                                           Скоробогатова М.Д.

Присутні:                                                                          учителі школи

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про вибір електронних версій оригінал-макетів підручників для 2 класу, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти.

 

І. СЛУХАЛИ:

             Корчаку Л.П., заступника директора з навчально-виховної роботи, про вибір електронних  версій оригінал-макетів підручників для 2 класу, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти.

 

ВИСТУПИЛИ:

             Скорик Т.О., Безпала О.П., Кабанець Т.О., Степаненко С.П., Кузьменко Ю.В., Денисюк О.І., учителі початкової школи,  з пропозиціями щодо вибору електронних  версій оригінал-макетів підручників для 2 класу, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти.

 

УХВАЛИЛИ:

           Вибрати електронні  версії оригінал-макетів підручників для 2 класу, подані на конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти, згідно з поданим додатком. 

 

 

 

 

ГОЛОВА ПЕДРАДИ                                                 Н.В.ОРЛОВСЬКА

 

 

СЕКРЕТАР                                                                  М.Д.СКОРОБОГАТОВА

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId81a667322b

«Змагаймось за нове життя!»

         2 березня відбувся перший етап ІV Всеукраїнського (ХV Всекримського) конкурсу учнівської і студентської творчості ім. Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці. Приємно усвідомлювати, що слово української письменниці - живе, сильне, незламне звучить з вуст молодого покоління в усіх куточках України. Юні таланти Полтавської гімназії №13 змагалися в номінації «Декламація», здобули свої перші перемоги:

          Гнатюк Анастасія (3-А клас) та Рокитянська Анастасія (2-Г клас) – Диплом ІІ ступеня, Чабатенко Владислав (2-В клас) – Диплом ІІІ ступеня, Коноплюк Артем (2-А клас) та Іванова Ангеліна (3-Г клас) – Подяка, Крат Дарія ( 2-А клас), Богушко Поліна (2-А клас), Кравчук Вероніка (2-Б клас), Кузьменко Марія (2-Б клас), Перекупка Тетяна (2-В клас), Погрібняк Вікторія (2-Г клас), Городянин Діана (2-г клас), Болюта Анжела (3-А клас) – Сертифікати.

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId555c37c03e

Як нас знайти!

Про нас

Інноваційна діяльність Полтавської гімназії №13 спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.


Полтавська гімназія №13
36007, Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
+38(0532) 568977
info@sch13.pl.ua

Авторські права 2019 © Полтавська гімназія №13. Усі права захищені.