Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Поштова скринька:

[email protected]

Телефон: (0532)56-89-77

Адреса: Кучеренка 1/16

місто Полтава

 


 

Мафія прокидається…

      Останнім часом стало традицією вітати 14 жовтня представників чоловічої статі з Днем захисника України. Не забувають про це й учениці 9-Б класу нашої гімназії разом зі своїм класним керівником Манюненко В.П. Щороку вони організовують цікаві заходи для своїх найкращих однокласників. Були серед них і спортивні змагання, і святкові концерти, і цікаві майстер-класи, і популярні телевізійні шоу тощо.

     Цього разу дівчата вирішили запропонувати хлопцям щось нове, незвичне, на їхню думку, але таке цікаве – усім відому гру «Мафія». Юні гімназистки хвилювалися, бо не знали, чи сподобається хлопцям така ініціатива, але яким було їхнє здивування, коли юнаки не просто не відмовилися від цієї ідеї, а й з таким азартом поринули в гру, що час, відведений для розваги, промайнув , як одна мить.

   Оригінальні «гравці», інтрига, що тримає весь колектив у напрузі, щирі посмішки, жарти й веселий сміх – усе це зробило сьогоднішній день дев’ятикласників незабутнім і неймовірно приємним. А смачні медалі, подаровані дівчатами хлопцям, стали яскравим доповненням свята.

   Кумедні фото на згадку, плани на вихідні й канікули – ось те, чим сьогодні завершувався навчальний день такого непередбачуваного й вражаючого «9-Б». Далі буде…

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId9759da516e

«Лава на лаву» – козацька забава

      14 жовтня в Україні відзначають три великих свята: День захисника Вітчизни, День козацтва та Пресвятої Покрови Богородиці. З цієї нагоди в нашій гімназії було організовано й проведено кілька цікавих заходів. Один із них – це козацька забава «Лава на лаву».

      Основними учасниками цього пізнавально-розважального квесту стали учні 2-Г класу, а підготували для дітлахів такий захід старші товариші – учні 9-Б класу разом зі своїм класним керівником Манюненко В.П. Так сталося, що в обох класах щовівторка першим уроком є фізкультура, тому й виникла цікава ідея – провести якусь спільну забаву. За організацію взялися юні дев’ятикласниці на чолі з президентом Шкурат Веронікою. Дівчата продумали завдання, підготували разом з класним керівником другокласників Поляковою Л.Г. спортивний реманент, облаштували відповідні станції – і ось усе готово для змагання.

    Малечу об’єднали в команди, пояснили правила гри, і вони разом зі своїми старшими помічниками вирушили «долати перешкоди», які свого часу траплялися козакам. Розваги «Нестримний м’яч», «Лікоть до ліктя», «Гусениця», «Очі на спині» та «Шалена скакалка» змусили другокласників докласти чимало зусиль для їх виконання, але позитивні емоції та радісні обличчя дівчат і хлопців говорили самі за себе. Діти залишилися задоволені участю в таких змаганнях, просили вчителя пограти ще трішки, адже так не хотіли завершувати такий незвичний урок.

    Іще одним подарунком для маленьких школяриків стало привітання з нагоди свята від президента учнівського самоврядування Вероніки Шкурат, яка вручила другокласникам заохочувальні смаколики й кубок переможців за участь в акції по збору макулатури «Збери папір – збережи дерево». Дев’ятикласниця подякувала молодшим друзям за дружню співпрацю, позитивні емоції, що ті подарували, та відмітила, що нинішні другокласники є надійною підростаючою зміною, гідними нащадками славетних козаків.

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProIdefefec5abd

Святкування Дня захисника України

     Червоні маки, грона калини з чорнобривцями, лялька-мотанка і навіть кінь з каштанів прикрасили подвір'я Полтавській гімназії #13. У переддень 14 жовтня - Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці в навчальному закладі організували виставку творчих робіт її вихованців. 
 
    Приміром, учні 4-Д класу до свята підготували композицію коня з каштанів. Класний керівник Марина Одринська говорить:
- До виставки ми готувалися дуже серйозно. Хотілося зробити щось незвичайне. Тому довго шукали необхідний ескіз. Аби створити композицію, кожен учень приніс щонайменше 40 каштанів. Результатом своєї роботи учні задоволені.
 
    Як готувалися до свята учні 2-г класу, розповідає класний керівник Лариса Полякова:
-  Протягом двох днів ми створили з каштанів карту України, розфарбували її у жовто-блакитний колір. Прикрасили композицію листочками калини й гронами ягід. Вийшло дуже гарно.
 
    Деякі малюнки подарують чоловікам-вчителям, які працюють у навчальному закладі, решту - місцевим військовим частинам.
 
    Зокрема, цього дня з учнями провели виховні години, аби сформувати у них розуміння понять "єдність", "цілісність", "незалежність", "патріот", "захисник", "герой". Вихованці гімназії побажали захисникам України благополуччя і сил, здоров'я, стійкості і витримки.


View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId246549e428

Як «9-Б» біг онлайн марафон

    Спорт – одна з важливих складових нашого життя. Він допомагає людям тримати себе в хорошій фізичній формі, покращує самопочуття, дарує можливість спілкування в колі однодумців.

      Із цієї причини 12 жовтня нинішнього року учні 9-Б класу нашої гімназії долучилися до онлайн марафону «Біжи, Полтавщино, біжи», завданням якого було пробігти певну дистанцію якомога швидше.

     Ідея проведення цього дійства дуже сподобалася учням та педагогам. Для фіксації результату учасникам потрібно було встановити на своєму телефоні спеціальний додаток, що вкаже відстань та час, за який бігуни подолають указану дистанцію.

       Разом із дітьми в цьому змаганні взяли участь і вчителі – класний керівник 9-Б класу Манюненко Вікторія Петрівна та вчитель фізичної культури Приходько Павло Миколайович. Учні бігли дистанцію у 800 метрів, а вчителі – 1000 м.

     Усі учасники впоралися із поставленим завданням і були дуже задоволені участю в згаданому марафоні. Юні гімназісти разом зі своїми наставниками ще раз довели, що люблять спорт і завжди радо долучаються до подібних акцій.

    Зафіксовані результати учні й учителі надіслали на вказану організаторами адресу, але найважливіше – це те, що всі, хто сьогодні бігли вказану дистанцію, отримали неймовірне задоволення від цього процесу. Гарний настрій, щирі посмішки, оплески й схвальні відгуки від однокласників зробили цей день незабутнім і навдивовижу приємним.

       Учні 9-Б класу вміють дивувати. Далі буде…

                                                                                              (Сидоренко Михайло)


View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId947c5f3b5e

«Тварини – брати наші менші»

         Одним із суттєвих показників морального здоров’я нації завжди було ставлення людей до тварин. Аналіз статусу тварин у різні епохи та в різних країнах засвідчує, що між ставленням людей до тварин і рівнем духовного розвитку суспільства існує певна залежність.

        Щороку в Україні святкують Всесвітній день тварин  і 2020  рік не став виключенням. Цьогоріч до свята було запропоновано провести Всеукраїнський урок доброти. Тож, 4 жовтня для українських школярів є днем гуманного та відповідального ставлення до тварин.

       Відповідно до статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та у зв’язку зі зростанням кількості випадків безвідповідального поводження з домашніми тваринами і жорстокого ставлення до безпритульних тварин Міністерство освіти і науки України підтримало ініціативу благодійної організації «Щаслива лапа» щодо проведення у школах країни «Всеукраїнського уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвяченого Всесвітньому дню тварин.

          З 05.10 по 09.10 2020 класні керівники 1-11 класів нашої гімназії проводили різноманітні уроки на цю тематику, де кожен учень представляв свого улюбленця однокласникам та обговорювали, яке ставлення повинно бути до тварин в цілому.

           Тиждень став яскравою сторінкою у житті гімназійної родини.

       «Сподіваємося, що зерна доброти і творчості, посіяні у маленькі дитячі душі, згодом проростуть міцними паростками знань. – підсумували педагоги. –  Ми пишаємося нашими учнями, ми працюємо для них, ми віримо у них!

 


View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId4388af0643

Слухай — бібліотека аудіокниг українською

        До бібліотеки «Слухай» увійшло понад 100 прозових та поетичних аудіокниг української класики зі шкільної програми, а також твори сучасних письменників, які начитували самі ж автори. Також до озвучування долучилися теле- та радіоведучі, актори театру й кіно, музиканти — Валерій Харчишин, Даша Астаф'єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Олександр Ярмак, Євген Галич.
 
       Посилання на сайт - https://sluhay.com.ua/

День освітянина: у гімназії вітали вчителів

Який він  сучасний вчитель?

  • Сучасний педагог — давно вже не гуру-транслятор нових знань. Це фактично наставник, який вміє не просто навчати чогось, але й організувати процес пізнання учнів. У цьому впевнена директор Полтавської гімназії № 13 Наталія Орловська. За її словами, вчитель повинен вміти мотивувати учня: до пізнання світу, до розвитку, до знання предмета. А це можна зробити тільки тоді, коли любиш свою працю, коли ти відповідальний і відкритий до світу, коли ти позитивно ставишся до дітей і маєш внутрішній стрижень.  Без мотивації не буде результату. Не секрет, що освіта завжди дуже важлива в будь-якому суспільстві, і роль учителя в ній ключова. Безперечно, ця роль з роками змінилася. Якщо раніше педагог був єдиним джерелом інформації, то зараз має організувати навчальний процес так, щоб діти самі пізнавали світ. 

***

Історії, думки...

  • … дуже хотілось працювати з людьми, спілкуватися, чогось навчати. Спочатку мріяла бути лікарем. Свого часу класний керівник запропонувала мені спробувати викладати в школі і мені сподобалося. Вчителювати я залишилася на 30 років, - ділиться спогадами завуч з наукової роботи Полтавської гімназії № 13 Надія Коваль.

 

Найголовніше, що має вміти вчитель — бути гнучким. Світ дуже мінливий і освіта не встигає за ним. Проте саме вчитель має застосовувати інновації та вміти доносити інформацію до дітей.

 

  • Сучасний вчитель має бути цікавим, ерудованим, розумітися в інформаційних технологіях і вміти спілкуватися з дітьми. Він має піднятися до рівня дитини, щоб її зрозуміти. А ще бути тьютором- наставником, який, в першу чергу, допомагатиме дитині стати самостійною.І, звісно, вміти визначати свої помилки, бо він також є людиною, - додає Надія Анатоліївна.

 

Сучасний учень, який він? Зацікавлений, гіперактивний, відкритий, творчий, мобільний, ґаджетозалежний, прямолінійний, впевнений, комунікабельний та лінивий.

  • Діти, народжені після 2000 року, називаються поколінням Z.Вони добре тямлять у смартфонах, комп’ютерах і не люблять писати. Вони більш обізнані у сучасних технологіях, тому вчитель має бути розумнішим за свого учня.
  • Народна мудрість говорить: «Педагог – це не професія, а велике покликання». Тому ще навчаючись у школі, я мріяла стати вчителем. Так і сталося. Вже понад 30 років навчаю дітей, - розповідає вчитель української мови та літератури Людмила Швидка. Випустила у доросле життя не одне покоління випускників. Я вдячна керівництву гімназії за те, що створюють необхідні умови для праці. Незважаючи та прогресуючу діджиталізацію суспільства, на своїх уроках я разом з іншими колегами намагаюся привчати учнів любити літературу, адже тільки через образне слово ми можемо достукатися до сердець майбутніх поколінь.

Концерт з нагоди свята

***

         Чудовим настроєм, жартами, піснями і танцями вітали учні вчителів Полтавської гімназії № 13. Вихованка вокального гуртка «Мрія», одинадцятикласниця Даша Жирова заспівала «Я молюся за тебе» (керівник Аліна Нестеренко). Гарний спів педагоги почули і від вихованців гуртка «Барвінок»  (керівник Лоліта Лисенко)  та старшокласників Михайла Сидоренка і Лізи Кривоніс.  Музичною композицією «Dance Monkey» порадувала педагогів Кіра Дрьомова. Ча-ча-ча танцювала учениця 1-А класу Злата Закладна. Вихованці гуртка «Royal team» підготували для присутніх запальний танець «Як у нас на Україні» (керівник Альона Скляр). Танцювальний подарунок вчителі побачили також від учениці 7-Б класу Лєри Романенко та учениць 6-7 класів з гурту «Flash». А от переможниця багатьох міжнародних та всеукраїнських  конкурсів Софія Ліфіренко продемонструвала на сцені неперевершений східний танець.

       Привітала присутніх у залі директор гімназії Наталія Орловська, кожному подякувавши за невтомну щоденну працю і побажавши здоров’я, натхнення й терпіння у роботі.

 

Автор: Ольга Боцула

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId833b7204f3

Вітаємо із перемогою у фізичному відеоконкурсі!

          25 вересня 2020 р. відбувся відеоконкурс фізичних приладів та іграшок. Учениця 8-В класу Шашова Анастасія посіла 2 місце у номінації "Фізичні іграшки" із власною побудованою іграшкою Оглядове колесо (учитель фізики Магура Марина Доменіківна).

            Вітаємо Анастасію з перемогою та бажаємо подальших успіхів! 

             Роботу можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1xCCqXXM-nZnY-hLxIMnj6Fpy6Q--FNXS/view?usp=sharing

 

Як нас знайти!

Про нас

Інноваційна діяльність Полтавської гімназії №13 спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.


Полтавська гімназія №13
36007, Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
+38(0532) 568977
[email protected]

Авторські права 2020 © Полтавська гімназія №13. Усі права захищені.