Заходи профілактики попередження виникнення та розповсюдження захворюваності на кір в організованих колективах

Відповідно до статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,  наказу МОЗ від 26.06.2018р № 1216 « Про проведення обов’язкових щеплень проти кору за епідемічними показаннями» у разі виявлення хворого на кір або спалаху захворювання в організованих колективах, передбачено:

проведення санітарно-гігієнічних заходів (вологе прибирання із застосуванням деззасобів, провітрювання  приміщень);

– заборону приймання нещеплених осіб і осіб без  довідки  про щеплення, про перенесене захворювання на кір на термін карантину;

– установлення щоденного медичного нагляду  за  особами,  які знаходились протягом 21 дня у контакті з хворим на кір;

– медогляд осіб, які перебували в контакті з хворим на кір, установлення часу спілкування з хворим,  а також імунний статус і наявність захворювання на кір в анамнезі;

– вакцинацію  контактних  осіб  у  віці  від  12  місяців  до 30 років,  які не хворіли на кір,  не щеплені проти кору (не мають документально підтверджених відомостей  про  щеплення) не пізніше 72 годин з моменту виявлення першого хворого. Діти у віці  від 12 місяців до 6 років підлягають щепленню вакциною КПК, згідно Календаря профілактичних щеплень».

Довідково: Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення.

Кір є небезпечною інфекційною хворобою згідно з Переліком особливо небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб,

Відповідно до статті 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров’я.

Оскільки єдиним дієвим засобом профілактики кору є щеплення, державою гарантовано право кожної дитини на захист від кору шляхом проведення вакцинації. Вакцина для проведення вакцинації дітей є в наявності у лікувально-профілактичних закладах, має відповідні сертифікати та реєстраційні посвідчення, що підтверджують її якість та безпеку. Ознайомитися з ними можна у лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання.