Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

 

СЛАВА УКРАЇНІ 

Заходи щодо протидії булінгу в учнівському середовищі

        Булінг або цькування – це певні дії, які завдають фізичної або психічної шкоди. Сюди належить психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство, яке вчиняють стосовно особи.

     До цькування також входить знущання в інтернеті чи за допомогою телефонів. Наприклад, коли людині регулярно надсилають непристойні повідомлення чи публікують особисті фото.

      З 25  листопада по 10 грудня 2019 року проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Полтавській гімназії № 13 також була проведена дана акція, вона включала різні заходи, а саме:

  • проведення профілактичних занять з елементами тренінгу «Ми проти насилля!» з метою підвищення обізнаності учнів з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості дітей щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • анонімне опитування серед учнів 6-7-х класів «Насильство в дитячому середовищі» яке направлене на встановлення стану проблеми насильства серед учнів;
  • організована виставка малюнків «Діти проти насилля!» у якій прийняли участь учні 5 – 8 класів;
  • обговорення з учнями 7-Б класу теми гендерної грамотності та проведення виховної годин з елементами тренінгу «Ми різні, але ми рівні» (з метою виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»).

       Близько 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися із цькуванням та агресивною поведінкою, йдеться у дослідженні ЮНІСЕФ за 2018 рік. З них 24% стали жертвами булінгу, приблизно половина з яких нікому не розповідали про ці випадки.

        З 19 січня в Україні почав діяти новий Закон про цькування і введено поняття «булінг», якого в українському законодавстві раніше не було.

        Нагадаємо, що існують телефонні номери, за якими можуть звертатись громадяни, які постраждали від насильства:

  • 0 800 500 335 (зі стаціонарних) та 386 (з мобільного) – Національна безкоштовна «гаряча» лінія (працює цілодобово) з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
  • 0 800 500 225 або 116, 111 (з мобільного Київстар та Lifecell) – Національна дитяча «гаряча» лінія.
  • Загальноєвропейський номер 116, 123 також отримала Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

       Отже, слід завжди пам’ятати, що відмінності доповнюють і збагачують суспільство. Щоб жити в світі, людям треба навчитись жити, вирішуючи проблеми і завдання на основі взаєморозуміння. 

 

 


View this photo set on Flickr

Про нас

Інноваційна діяльність Ліцей №13 "УСПІХ" спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.

Авторські права 2025 © Ліцей №13 "УСПІХ" Полтавської міської ради. Усі права захищені.