День освітянина: у гімназії вітали вчителів

Який він  сучасний вчитель?

***

Історії, думки...

• … дуже хотілось працювати з людьми, спілкуватися, чогось навчати. Спочатку мріяла бути лікарем. Свого часу класний керівник запропонувала мені спробувати викладати в школі і мені сподобалося. Вчителювати я залишилася на 30 років, - ділиться спогадами завуч з наукової роботи Полтавської гімназії № 13 Надія Коваль.

Найголовніше, що має вміти вчитель — бути гнучким. Світ дуже мінливий і освіта не встигає за ним. Проте саме вчитель має застосовувати інновації та вміти доносити інформацію до дітей.

• Сучасний вчитель має бути цікавим, ерудованим, розумітися в інформаційних технологіях і вміти спілкуватися з дітьми. Він має піднятися до рівня дитини, щоб її зрозуміти. А ще бути тьютором- наставником, який, в першу чергу, допомагатиме дитині стати самостійною.І, звісно, вміти визначати свої помилки, бо він також є людиною, - додає Надія Анатоліївна.

Сучасний учень, який він? Зацікавлений, гіперактивний, відкритий, творчий, мобільний, ґаджетозалежний, прямолінійний, впевнений, комунікабельний та лінивий.

• Діти, народжені після 2000 року, називаються поколінням Z.Вони добре тямлять у смартфонах, комп’ютерах і не люблять писати. Вони більш обізнані у сучасних технологіях, тому вчитель має бути розумнішим за свого учня.
  • Народна мудрість говорить: «Педагог – це не професія, а велике покликання». Тому ще навчаючись у школі, я мріяла стати вчителем. Так і сталося. Вже понад 30 років навчаю дітей, - розповідає вчитель української мови та літератури Людмила Швидка. Випустила у доросле життя не одне покоління випускників. Я вдячна керівництву гімназії за те, що створюють необхідні умови для праці. Незважаючи та прогресуючу діджиталізацію суспільства, на своїх уроках я разом з іншими колегами намагаюся привчати учнів любити літературу, адже тільки через образне слово ми можемо достукатися до сердець майбутніх поколінь.

Концерт з нагоди свята

***

Чудовим настроєм, жартами, піснями і танцями вітали учні вчителів Полтавської гімназії № 13. Вихованка вокального гуртка «Мрія», одинадцятикласниця Даша Жирова заспівала «Я молюся за тебе» (керівник Аліна Нестеренко). Гарний спів педагоги почули і від вихованців гуртка «Барвінок»  (керівник Лоліта Лисенко)  та старшокласників Михайла Сидоренка і Лізи Кривоніс.  Музичною композицією «Dance Monkey» порадувала педагогів Кіра Дрьомова. Ча-ча-ча танцювала учениця 1-А класу Злата Закладна. Вихованці гуртка «Royal team» підготували для присутніх запальний танець «Як у нас на Україні» (керівник Альона Скляр). Танцювальний подарунок вчителі побачили також від учениці 7-Б класу Лєри Романенко та учениць 6-7 класів з гурту «Flash». А от переможниця багатьох міжнародних та всеукраїнських  конкурсів Софія Ліфіренко продемонструвала на сцені неперевершений східний танець.

Привітала присутніх у залі директор гімназії Наталія Орловська, кожному подякувавши за невтомну щоденну працю і побажавши здоров’я, натхнення й терпіння у роботі.

Автор: Ольга Боцула