Перемога учениці 9-А класу в науковому конкурсі
- Особливою популярністю серед скіфських жінок користувалися головні убори у вигляді тіар і калаф, орнаментованих золотими бляшками і пластинами. Боги, яких зображували на бляшках, мали прототипи у грецькій міфології. На території Полтавщини найпоширенішими були бляшки, на яких зображені травоїдні та рослинні мотиви, - розповідає учениця 9-А класу Олександра Самсоненко.
Про нашивні прикраси скіфського жіночого костюму дівчина може говорити безкінечно. Тому й наукову роботу написала на цю тему.
- Тема мого проєкту належить до археологічної секції. Вона цікава тим, що, по-перше, не досконало вивчена. По-друге, тема стосується жіночих прикрас, а це дуже цікаво.
До конкурсу-захисту науково-дослідних проєктів МАН Олександра готувалася вдома, а також зі своїм науковим керівником Мариною Мироненко на платформі ZOOM.
- Найважчим завданням для мене було правильно відповісти на запитання. Я вперше брала участь у подібному конкурсі, а тому хвилювання зашкалювало, - ділиться спогадами дев’ятикласниця.
- Читали відповідну літературу, переглядали в інтернеті новинки археологічних знахідок. А ще готували постер. Роботи було дуже багато, - каже науковий керівник Марина Мироненко.
Олександра Самсоненко посіла перше місце в першому етапі МАН.
- Не могла дочекатися результатів. Радісною новиною я відразу поділилася з Мариною Ігорівною та батьками.
- Саша в минулому році отримала диплом третього ступеня у міській олімпіаді з історії, тому я вірила в її сили, - говорить науковий керівник Марина Мироненко.
Подальших перемог бажаємо Олександрі Самсоненко та її науковому керівникові Марині Мироненко.
-
Click to enlarge image Click to enlarge image
-
Click to enlarge image Click to enlarge image
-
Click to enlarge image Click to enlarge image
-
Click to enlarge image Click to enlarge image
https://sch13.pl.ua/diyalnist/pages/646-peremoga-uchenitsi-9-a-klasu-v-naukovomu-konkursi#sigProId4f54000836