А що ви знаєте про Шевченка?

Складали кросворди, розгадували вікторини, ребуси ❓, малювали?️??️ та читали вірші? українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка. Таким був урок української літератури у 5-В класі. Поліна Солярик, Станіслав Лень та Ангеліна Іванова підготували для своїх однокласників біографічні відомості про Шевченка, а також пізнавальну вікторину.
?- Готуючись до уроку, я дізнався багато цікавого про одного з найвідоміших українських поетів. Необхідну інформацію шукав у бібліотеці, мама допомогла з коробкою для запитань, - розповідає Станіслав.
?- Ви тільки-но подивіться, яку цікаву вікторину я підготувала,- радо говорить Поліна.
Софія Синюшкович заздалегідь вдома склала кросворд про життя і творчість Шевченка.
?- Я обожнюю подібні завдання. Звісно, мені допомагала мама. Тепер я знаю назву однієї з найвідоміших поезій поета - "Заповіт", - ділиться враженнями п'ятикласниця.
Володимир Нагорний, Маргарита Семенова, Анастасія Москаленко, Тимофій Литвин та Альона Просяник розповіли цікаві факти з біографії Кобзаря, відомі далеко не всім. Зате вони повною мірою розкривають багатогранність характеру і таланту митця.
?- Стільки нового я прочитав про Шевченка, що тепер можу читати друзям лекцію, - сміється Володимир.
?- Малий Шевченко ріс дуже неспокійним та непосидючим хлопчиком. Якщо сестра залишала його без нагляду на деякий час, він міг втекти кудись, або наїстися землі, - пригадує Анастасія Москаленко.
?- Поет прожив всього лише 47 років, 24 з яких - у кріпацтві. Ото було життя в людини, - розповідає Альона Просяник.
Враженнями від проведеного уроку діляться й інші учні:
?- Ви серйозно? Шевченко є навіть на Меркурії? Нічого собі! Тепер знатиму, - здивовано відповідає Данило Горопашний.
?- Найбільше мені сподобався кросворд та вікторина. Надзвичайно цікаво, - зізнаються Марія Гасан та Катя Жила.
?- Тепер я знаю, що Тарас Шевченко народився в кріпацькій родині, та був одним із 7 дітей. Він закінчив лише два класи школи і після смерті матері мав доглядати за молодшими братами та сестрами, допомагати батькові по господарству, - пригадує Марина Капшук.
Артем Дуденко, Тимофій Литвин і Софія Синюшкович підготували малюнки.
?- Малювати дуже люблю, так я відпочиваю, - каже Тимофій
Владислав Гладир та Артем Дуденко на урок вдягнули вишиванки.
?- Сорочку вишивала мама. Це дуже цінний подарунок для мене, - згадує Артем.
Урок задоволені п'ятикласники завершили грою "вірю - не вірю" та фотосесією ??