ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Адреса: Кучеренка 1/16

місто Полтава

Козацька Покрова

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки будували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

17 жовтня серед учнів 2-А та 2-Б класу пройшли змагання « Козацькі розваги», що були присвячені Дню захисника України. Хлопці - козаки обох класів приймали участь у естафетах, а їх вірні козачки уболівали за них та підтримували у проходженні випробувань. Діти були раді доторкнутися до історичного минулого нашого славного роду та хоч на один урок стати справжнім відважним козаком.

View this photo set on Flickr

Як нас знайти!

Про нас

Інноваційна діяльність Полтавської гімназії №13 спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.

Полтавська гімназія №13
36007, Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
+38(0532) 568977
info@sch13.pl.ua

Авторські права 2018 © Полтавська гімназія №13. Усі права захищені.