Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Поштова скринька:

sch13poltava@gmail.com

Телефон: (0532)56-89-77

Адреса: Кучеренка 1/16

місто Полтава

 


 

Мово рідна! Золота колиско…

Мово рідна!
Розправ свої крила, лети на свободу
І над світом чарівно звучи!
Залишайся навічно у серці народу.
Мово рідна моя, не мовчи!

 

     21 лютого у всьому світі відзначається День рідної мови. Це свято спрямоване на привернення уваги до проблем мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демон­стра­цію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування гро­ма­дянського світогляду.

     З цієї нагоди вчитель української мови і літератури нашої гімназії Манюненко В. П. організувала й провела в 6-А класі лінгвістичний батл «Мово рідна! Золота колиско…» Об’єднавшись у команди, дівчата й хлопці розпочали змагання. Завдання були різноманітні: побували учні у «Фразеологічному звіринці», пригадали «Мовознавчу математику», «Відгадали, що це…», «З’єднали слова», спробували себе в ролі редакторів, продемонстрували знання в раунді «Чудова сімка». Перемогу здобули цього разу «Супердівчата». А «Отамани» щиро пораділи досягненням однокласниць і привітали їх дружніми оплесками.

      Звучало на святі милозвучне рідне слово, лунала народна пісня (бо як же без неї), складалася шана та любов материнській мові й народові, що її створив.

     Дорогі друзі, запам’ятаймо ж Франкове «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без офіційних кордонів». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо ж разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів! Припадаймо ж до животворного джерела української літератури, що дала світові таких геніїв, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко!

 

View this photo set on Flickr

Як нас знайти!

Про нас

Інноваційна діяльність Полтавської гімназії №13 спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.


Полтавська гімназія №13
36007, Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
+38(0532) 568977
info@sch13.pl.ua

Авторські права 2019 © Полтавська гімназія №13. Усі права захищені.