Профілактичні бесіди для школярів від поліції

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Поліцією спрямовуються всі зусилля по профілактиці дитячих правопорушень. З метою попередження та профілактики вчинення неповнолітніми злочинів та правопорушень у школах і гімназіях міста співробітники поліції проводять профілактичні бесіди із школярами.

26 лютого 2019 року лекції-бесіди для учнів 7 – Г та 1 – А класу Полтавської гімназії № 13 провела Інспектор із зв’язків з громадськістю УПП у Полтавській області сержант поліції Кондратенко Аліна Андріївна. Основним завданням зустрічі була розмова про те, як попередити та усунути негативні явища, пов’язані з жорстоким поводженням неповнолітніх стосовно однолітків.

Працівник поліції обговорила з учнями поняття «булінгу». З’ясовували також його види і форми,  обговорили питання щодо його протидії. Поліцейська наголосила на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої          поведінки.
             Інспектор поліції також розповіла учням про відповідальність за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми. Окремо зупинились на злочинах проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності особи.

«Відповідальність за скоєння правопорушень настає після досягнення особою 14-річного віку. Проте не варто забувати, що до досягнення повноліття особою, яка скоїла злочин, відповідальність нестимуть батьки порушника»,  — коментує інспектор поліції.

По закінченню зустрічі працівник поліції звернула увагу дітей на недопущення фальшивих викликів міліції, швидкої та МНС, оскільки за кожен такий випадок можна понести відповідальність, та обговорила з дітьми правила поведінки у школі, наслідки пропусків занять та ввічливе відношення до вчителів та оточуючих.

Маємо надію, що вислухавши працівника поліції, малолітні та неповнолітні хлопці та дівчата задумаються над наслідками які можуть виникнути з ними, а це й бродяжництво, крадіжки, а далі інші дії які можуть привести їх до порушення закону та позбавлення волі.