Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Поштова скринька:

sch13poltava@gmail.com

Телефон: (0532)56-89-77

Адреса: Кучеренка 1/16

місто Полтава

 


 

Незбагненне диво – українська хустка!

       Триває плідна творча співпраця Полтавської гімназії № 13 із Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка. Ми вже неодноразово згадували про спільні проекти, у яких беруть участь студенти, викладачі згаданого вузу та учні й учителі нашої гімназії. От і зараз є нагода написати ще про один із них.

      16 квітня поточного року у рамках проведення тижня історико-географічного факультету учні нашої гімназії на запрошення доцента кафедри етнографії Шаповал Лариси Іванівни презентували студентській молоді літературно-музичну композицію «Незбагненне диво – українська хустка».

       Діти разом зі своїми наставниками Манюненко В.П. та Гончаровою Л.М. влаштували яскраве дійство, що тримало увагу присутніх від початку й до кінця. Алтухова Вікторія (7-Б клас), будучи ведучою заходу, ознайомила присутніх зі звичаями та обрядами, у яких незамінним атрибутом була хустка. Лавська Катерина (10-А клас) доповнила розповідь семикласниці відеопрезентацією, у якій ішлося про різні назви головних уборів жінок та правила їх пов’язування. Останні продемонструвала на присутніх Л. М. Гончарова. Допомагали їй у цьому учениці

      5-Д класу  Жлассі Даяна, Вакуленко Анастасія та  Гринець Дар’я. Подарувала позитивні емоції пісня «Стежечка-мережечка» у виконанні Кривоніс Єлизавети (9-Б клас) та Мамонтової Яни (10-Б клас). Дуже трепетним був виступ Міші Сидоренка (7-Б клас), який заспівав «Тернову хустину». Вражаючим вийшов танець Близнюк Аліни, Криси Анастасії, Лифиренко Софії та Скрипник Анни (7-Б клас) із хустками. Інсценізація уривка із твору Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» викликала шквал оплесків як у студентів, так і у викладачів та інших гостей, запрошених на свято. Перевтілилися в Уляну та Стецька юні гімназисти Лифиренко Софія та Сидоренко Михайло. А пісня «Мамина хустка», котру дуетом виконали Анна Скрипник та Михайло Сидоренко деяких навіть змусила заплакати.

      Яскравою, трепетною, незабутньою виявилася зустріч із українською хусткою-веселицею, хусткою-берегинею. Нехай завжди береже вона тепло наших душ і живе вічно, як наша невмируща мати – Україна.  

 

View this photo set on Flickr

Як нас знайти!

Про нас

Інноваційна діяльність Полтавської гімназії №13 спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.


Полтавська гімназія №13
36007, Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
+38(0532) 568977
info@sch13.pl.ua

Авторські права 2019 © Полтавська гімназія №13. Усі права захищені.