Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Поштова скринька:

sch13poltava@gmail.com

Телефон: (0532)56-89-77

Адреса: Кучеренка 1/16

місто Полтава

 


 

«Шкільна насолода» учнів Полтавської гімназії №13

       Подорож до Європи, напевно, найкраще, що може відбутися наприкінці навчання в школі, особливо, коли ти - випускник. А отже, і побачити з однокласниками хочеться все й одразу, незабутньо відсвяткувавши саме так свій випускний бал. І тому з 13 по 19 червня 2019 року школярі 9-В та 11-А класів разом зі своїми класними керівниками Ляшенко О.В. та Шостак Л.І., вчителями та батьками змогли відвідати відразу пʼять країн Європи – Угорщину, Австрію, Чехію, Німеччину та Польщу, побувавши в турі «Шкільна насолода». Усі учасники подорожі потоваришували, відчули позитивні емоції, одержали нові ідеї й море вражень, адже під час мандрівки і вдень і вночі були разом. Хай там як, але Світ - це книга, і хто не подорожує, той читає лише одну сторінку.

        А в нас було все, бо програма туру була ретельно спланована й добре організована, а ще з нами працював досвідчений гід. Ми отримували набагато більше інформації, ніж, мабуть, в офіційній програмі. Пан Андрій Воронцов не лише розповідав про пам’ятки, особливості тієї чи іншої місцини детально, а й показував цікаві фільми, що стосувалися маршруту. І при цьому без фанатизму пан Андрій раз за разом доносив нам неабияку любов до краю. Також дякуємо нашим водіям: Олегу та Вадиму, які, попри втому, впевнено та з усмішкою на вустах возили нас дорогами країн Європи.

       Отже, усе по порядку…Про нашу подорож можна писати довго, багато, бо емоції надихають, дають відчути смак життя. О 6 ранку ми всі зібралися біля школи, звідки наш маршрут проліг аж до Львова, де ми мали можливість гуляти 2 години містом. А потім кордон…, про який не дуже хочеться згадувати, бо прикордонники змусили водіїв поміняти 2 колеса в автобусі, а це тривало виснажливо та довго.

      Звичайно, перевагою нашого туру було відчуття дороги, адже загалом ми проїхали близько 5 тисяч кілометрів. У дорозі й під час зупинок ми спостерігали, як одна країна перетікає в іншу. Як змінюються пейзажі, шляхи й особливості інфраструктури, асортимент у магазинах, мова та манера спілкування місцевого населення. Це було цікаво...Усе, що хвилювало вдома, геть випарувалося з голови...Незважаючи на те, що автобусний тур передбачав тривалі переїзди, відсидіти п'яту точку ми не встигали. Навпаки, витягали із засіків усі нерозтрачені ресурси енергії в 4 розкішних готелях, де ми справді розслаблялися в комфорті, уранці насолоджувалися сніданками, а потім знову, під час переїздів, поринали в забуття сном немовляти просто в автобусі. І тільки захоплення неймовірними пейзажами та сотні лайків під яскравими знімками в нових містах проганяли і сон, і втому й додавали сил.

      Першою метою нашої подорожі був саме Будапешт. Це місто, що підноситься над берегами Дунаю, має свої візитівки - Парламент та Рибальський Бастіон. Будапешт скоріше схожий на велику оборонну фортецю з розвиненою всередині неї інфраструктурою. Увечері ми гуляли з екскурсоводом вулицями й оглянули будівлю Парламенту. Брак часу через проблеми на кордоні не дав нам можливості повною мірою насолодитися красою міста, але ми впевнені, що ще обовʼязково сюди повернемося.

         Потім був Відень – серце Європи, місто вальсів, парків, випічки й кави. Відвідавши його, ми стали справжніми поціновувачами опери, унікальної архітектури та розкішних парків... Вузькі середньовічні вулички, широкі імперські майдани... Ми побували на площі Марії Терезії, в імперському Хофбурзі, соборі святого Стефана й витонченій Альбертіні, прогулялися легендарною вулицею Грабен, побачили вражаючий замок Бельведер та незвичайний будинок Хундертвассера… А ще всіх здивував місцевий парад.

       Кажуть, добре, коли накрапає дощ, бо ніби супроводжує в добру путь, а особливо після такої спеки. Тому Прага нас зустріла дощем. Найвидатнішою пам’яткою тут є фортеця Празький Град, що височіє над лівим берегом Влтави й поєднує в собі кілька палаців та церковних споруд. Староміська площа та Астрономічний годинник, легендарний Карлів міст, Вацлавська площа й Карлова вулиця ... Всього й не перелічити! Усі ці вишуканості ми, безсумнівно, бачили раніше на фото, чули про них, але, зараз ми змогли ще й доторкнутися до них рукою, увічнити їх на світлинах із друзями...!

       Звичайно, усі з нетерпінням чекали на зустріч із Німеччиною, зокрема її столицею - Берліном. Це країна найкращих у світі автомобілів, не менш смачної кухні, усесвітньо відомої педантичності та німецької якості, ідеальних найстаріших доріг та галасливих пивних фестивалів. Про все це говорили на уроках, тож кортіло нарешті перевірити свої знання німецької. Відкинувши всі стереотипи, ми побачили зовсім інший світ дуже схожих на нас людей – зовнішньо стриманих та суворих, але насправді гостинних, привітних, щирих та веселих. Нам здавалось, що ми подорожуємо в машині часу, бо тут потрапляли то в майбутнє, то опинялись у минулому, а прогулюючись розкішними вулицями й проспектами, змогли побачити сучасне. Спочатку ми побували у величезному торгівельному центрі А10, де накупили багато смаколиків і подарунків для батьків та друзів, потім знайомилися з містом: побачили величний Берлінський кафедральний собор, колону Перемоги, візитну картку Берліна - Бранденбурзькі ворота, Берлінську стіну, Унтер ден Лінден, Потсдамер Платц…Потім ми смакували каррівурст та німецькі брецелі. А ввечері нас очікував Рейхстаг. Кожен із нас не уникнув магічної чарівливості цього приміщення, його живого й невимушеного шарму...Тут було зроблено найбільше фотографій, отримано масу незабутніх емоцій. Майже всі погодилися, що саме екскурсія залами парламенту Німеччини була незабутньою родзинкою подорожі.

         Романтичне, чарівне й таємниче Старе місто Варшави запросило нас в останній день нашої подорожі в гості. Тут важко позбутися відчуття, що блукаєш десь у казці або величезними декораціями із затишних різнокольорових будинків. Ми побачили одну з найкрасивіших будівель Варшави, яку часто зображують на листівках. Зробили фото із символом, який є на гербі Польщі, а ще були вражені красою Кафедрального костелу святих Яна й Анни, колоною Сигізмунда III Вази, а також Замковою площею. Ми побачили таємничі куточки, маленькі провулки, поговорили про незвичні назви вулиць і древні герби на будинках, що збереглися до наших днів. А потім ми мали  такий довгоочікуваний вільний час побути  з Варшавою віч-на-віч…

      І ось знову кордон, який ми подолали набагато швидше та спокійніше. Уже мандруючи рідною землею, ми відвідали замок Люберта в Луцьку. А попереду ще було 750 кілометрів українськими дорогами…Трохи за північ ми виснажені, але задоволені знову підʼїхали до улюбленої гімназії, де нас із нетерпінням чекали батьки. А потім майже до ранку кожен ділився вдома своїми враженнями. Це був справді неоціненний досвід, адже 95 відсотків із нас були за кордоном уперше. І ми хоч і залишили свою «зону комфорту», але змогли пізнати себе з іншого боку і більше цінити те, що залишили вдома. Тож у кінці подорожі ми можемо з впевненністю стверджувати, яка вона була чудова й незабутня. Ми відзняли тисячі світлин на фоні величезної кількості всесвітньо відомих пам'яток. Ми порівнювали міста, і кожен обрав "своє", найкрасивіше, щоб приїхати туди незабаром і надовше.

     Також хочеться подякувати всім дорослим, які супроводжували дітей у мандрівці. Під час вояжу та щовечора в готелях ви підтримували та організовували всіх нас. Це маленькі дрібниці, але усім було легко в подорожі. Настрій, незважаючи на тривалі переїзди та спеку, був завжди хороший, усі змогли справді відпочити, помилуватися визначними місцями, упевнюючись у тому, що Україна теж є привабливою європейською державою і треба пишатися тим, що саме в ній ми народилися та живемо!

 

 Враження учнів 10-В класу про подорож 

Кальченко Віка: У Відні моя душа співала та танцювала, це була справді європейська  країна з запахом неповторної кави

Клєстова Анна: Численні красиві старовинні архітектурні споруди, будинок Віденської опери, десятки кафе зі столиками прямо на тротуарах– ось яким мені запам'яталося це місто..

Білоус Руслана: Ці кілька днів, проведені далеко від дому, запам'ятаються мені назавжди. Незвідані місця, захопливі пригоди допомогли оновити душу і тіло після екзаменів та розібратися у власних думках. Зараз емоції переповнюють настільки, що хочеться поділитися побаченим з усією планетою! 

Даценко Денис:  Це була моя мрія. Ці прогулянки по вулиці Unter den Linden, екскурсія по Рейхстагу. Це щось! Тепер я можу сказати, що моя мрія збулася. Всі люди в автобусі стали великою родиною. Дякую всім за гарний настрій, гарне проведення випускного, а головне за таку чудову подорож!

Гульченко Іван: Загалом мені екскурсія сподобалась. Завдяки Оксані Василівни я побував у Європі. Я дякую за все що вона зробила для мене з моїм улюбленим класом! 

Жирова Дарина: Кожне місто не схоже на інше, кожне особливе, неповторне, має свої звичаї, правила, свою культуру, але в кожному ти стаєш туристом, який понурюється в атмосферу, і не може залишитися без своїх вражень. В кожного з нас буде своя згадка про цю поїздку, але об'єднує нас те, що ніхто її не забуде, це точно)І на останок хотілося б ще висловити величезну подяку,всім хто був поруч. Завдяки вам все пройшло дуже весело і круто! МИ отримати купу вражень,і зрозуміли, що все таки іноземну мову вчити ТРЕБА!

Лавренко Ольга: Нам дуже пощастило тим, що ми побачили нічний Будапешт і зараз ми розуміємо, що це місто ніколи не спить. Справді, вночі столиця Угорщини надзвичайно красива, рух не припиняється навіть в пізню годину.

Ширкевич Олександр: Побувавши у 5 країнах за 5 днів, ми всі стали справжньою сімʼєю та отримали максимум позитиву!!!!!

  

View this photo set on Flickr

Як нас знайти!

Про нас

Інноваційна діяльність Полтавської гімназії №13 спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.


Полтавська гімназія №13
36007, Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
+38(0532) 568977
info@sch13.pl.ua

Авторські права 2020 © Полтавська гімназія №13. Усі права захищені.