Як «8-Б» Покрову святкував

Щороку 14 жовтня всі православні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Віднедавна цей празник став ще й державним вихідним. Покрова здавна вважається берегинею козацтва, тому стає звичним вітати в цей день представників чоловічої статі.

Не залишилися осторонь цієї події й учні 8-Б класу нашої гімназії разом із класним керівником Манюненко В.П. Вони поїхали на екскурсію до одного з 7 чудес України – славнозвісної Хортиці. Місця, де жили сильні та незламні духом наші предки – козаки.

Заручившись підтримкою батьків, діти відвідали комплекс "Запорізька Січ", на території якого потрапили в далекі козацькі часи, пройшлися вздовж лінії оборони часів російсько-турецької війни, побували на богослужінні в церкві, побачили будинки та подвір'я козаків, дізналися, як вибирали старійшину, де вчились і в що вірили ці сміливі й мужні чоловіки.

Потім вирушили на етно-хутір "Козацька Січ", де полтавців зустріли за давніми  звичаями, провели  екскурсію по хутору, продемонстрували театралізовану кінну виставу, запропонували показовий виступ зі зброєю, пригостили козацьким кулішем і чаєм.

На завершення поїздки на восьмикласників чекала ще одна зустріч – зустріч із минулим. Діти й дорослі відвідали єдиний в Україні музей ретротехніки «Фаетон». Ніхто не залишився байдужим після побаченого й почутого. Дух захоплювало від розповіді екскурсовода про кожен автомобіль, телевізор, літак, велосипед та багато іншого не менш вражаючого й захоплюючого. Стільки техніки під одним дахом ніхто із відвідувачів ніколи ще не бачив. Тож вражень і емоцій просто не описати.

Задоволені, усміхнені, хоч і втомлені, поверталися юні мандрівники додому. У перервах між піснями й жартами, що лунали в автобусі на зворотному шляху, дівчата й хлопці уже складали план наступної екскурсії. Тож, далі буде…