Ми рідну мову збережем, коли ми – українці!

14 листопада 2019 року в актовій залі Полтавської гімназії № 13 відбулося яскраве свято «Ми рідну мову збережем, коли ми – українці!», приурочене Дню української писемності та мови. У ньому взяли участь учні різних класів: від зовсім юних п’ятикласників до вже досвідчених випускників.

Красиво й вишукано звучали зі сцени слова ведучих – Кучер Єлизавети та Клименка Владислава (7-А клас); щиро, душевно й по-дитячому наївно декламували вірші учні 5-Г класу, і вже зовсім по-дорослому прочитав поезію про мову Даценко Денис із 10-В класу, а із закликом берегти й плекати рідне слово до глядачів звернулася шестикласниця – Марія Флока; емоційно, з нотками національного колориту лунала пісня «Десь по світу» з вуст чарівних гімназисток із 9-А, 9-Б та 10-А класів; «запалили» своїм вражаючим танком дівчата й хлопці з 8-Б класу; шквал оплесків зірвала театралізована постановка від учнів 9-Б класу, які перевтілилися в кумирів  сучасної молоді (Дзідзьо, Оля Полякова, Тіна Кароль, Олег Винник, Катя Осадча) й провели конкурс «Топ суржик 2019»; а якою трепетною вийшла пісня «Мова єднання», котру подарували всім присутнім талановиті одинадцятикласниці Дашевська Дар’я та Мамонтова Яна; варто згадати й танцювальну композицію «Наша Україна» у виконанні учениць із 6-А класу, під звуки якої піднявся весь зал і танцював разом із юними полтавками.

Згадали в цей день також і нашого славнозвісного земляка – Івана Петровича Котляревського. Літературною спільнотою в 2019 році відзначається 250-річчя з дня його народження. Саме з «виходом у світ» славетної «Енеїди» розпочався новий період у розвитку нової української мови і літератури. Як відомо, Котляревський переспівав Вергілія. А на святі старшокласники (учні 9-А, 9-Б та 10-А класів) переспівали Котляревського, виконавши реп.

Вражаючим і цікавим видався захід. Наголосила на цьому й директорка гімназії Наталія Володимирівна Орловська, яка звернулася по завершенню свята до всіх присутніх з вітальним словом. Педагогиня вкотре нагадала, що українська мова дійсно красива й багата,  і недаремно її називають однією з наймилозвучніших мов у світі. Подякувала Наталія Володимирівна всім учасникам такого видовищного дійства, а також їхнім наставникам, учителям української мови і літератури – Манюненко В.П., Скоробогатовій М.Д., Трішиній В.Ю., Пасішному С.О., Швидкій Л.В., Батрак Л.С.

Рідну мову бережімо, бо це величезний скарб, який ми маємо передати нашим нащадкам!