Водіння кози - одна з найдавніших зимових містерій

Де Коза ходить - там жито родить,
Де Коза рогом - там жито стогом,
Де Коза ногою - там жито копою,
А де не буває - там все вилягає
.

За церковними переказами, 13 січня – день преподобної Меланії. Саме в цей день українці грають у «Меланку» (водять козу), щоб провести старий рік якомога веселіше. З гурту молоді вибирається хлопець, який  найкраще вміє жартувати. Він переодягається в дівочий одяг і стає «Меланкою». Інші теж переодягаються, хто що цікаве придумає, те й утілює в життя.

Пам’ятають про ці традиції й учні 8-Б класу нашої гімназії. Разом зі своїм класним керівником Манюненко Вікторією Петрівною вони вже четвертий рік поспіль відвідують родини своїх однокласників з веселою колядою чи жартівливою «Меланкою». Ось і цього року, 13 січня, дівчата й хлопці організували водіння кози для батьків та вчителів, котрі навчають цю талановиту молодь. Восьмикласники перевтілилися в персонажів давнього обряду (Меланка – Міша Сидоренко, Коза – Ваня Олексенко, лікар – Аня Скрипник, янгол – Настя Криса, дічина-україночка – Соня Лифиренко, Новий рік – Женя Манюненко, ворожка – Вікторія Петрівна),  й вирушили до родин однокласників та педагогів. Бажали у цей чарівний вечір господарям щастя, добра, злагоди й усіляких гараздів, а ті у свою чергу пригощали юних щедрувальників солодощами, варениками, давали й грошенята.

Задоволені батьки й учителі, щасливі діти – чого ще можна бажати? Хіба що миру й достатку всім нам.

З Новим роком, добрі люди!

Хай Вам щастя буде всюди!

Щоб були у Вас в оселі

Всі здорові і веселі.

Щоб довіку Ваша хата

Була друзями багата.

Злагоди, добра, завзяття!

З Новим роком! З новим щастям!