Герої не вмирають !

Сьогодні, 20 лютого 2020 року, - шості роковини кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності. Цього дня, 6 років тому, Україна пережила найтрагічніший етап Революції гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальну зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості. У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. Вранці 20 лютого розпочали розстріли. Вони тривали дві години. Загинули 70 євромайданівців. Загалом, за даними Міністерства охорони здоров'я, з 18 до 20 лютого 2014 року загинули 82 учасники акцій.

Ці сумні сторінки, які уже увійшли в історію України, не можна забувати. Тому сьогодні, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні,  представники учнівського самоврядування Шкурат Вероніка та Олексенко Іван підготували повідомлення, на якусь мить повернувши нас у 2014 рік. Рік, коли українці стали єдиною нацією, об’єднавшись заради єдиної мети. Рік, коли матері не дочекались своїх дітей, рік, коли національна ідея стала на перше місце, а хата стала не скраю…

Слава Україні! Героям слава!