РІЗДВЯНІ ПЕРЕДЗВОНИ

«Зима прийшла – празники нам принесла», – такими словами розпочалася виховна година для учнів 9-их класів нашої гімназії. Була організована й проведена ця зустріч у форматі онлайн 5 січня нинішнього року вчителем української мови і літератури, класним керівником 9-Г класу Швидкою Людмилою Володимирівною.

Незважаючи на канікули, долучилися до дійства чимало учнів, адже дітям не вистачає спілкування в такий нині непростий час. Підлітки охоче приєднувалися до діалогу, радо ділилися своїми спогадами й враженнями, адже тема, обрана для виховної години, була їм до душі. Людмила Володимирівна підготувала цікаву презентацію про зимові свята, що відзначаються українцями здавна, запропонувала переглянути відео національного обряду колядування, поділилася рецептом найсмачнішої  куті, яку традиційно  готують на Різдво українські господині.

Почувши й побачивши багато цікавого на виховній годині, гімназисти й собі почали розповідати про те, як колядували в дитинстві, як стали минулого року під час екскурсії в Карпати  учасниками цього обряду, як починали й продовжують пірнати в ополонку на Водохреще, як уранці 14 січня посівають, бажаючи всім рідним і близьким щастя, здоров’я й усіляких гараздів. Навіть другокласник Женя Манюненко, що теж був учасником виховної години, поділився колядочкою, яку підготував цьогоріч, і в прямому ефірі заколядував усім присутнім, даруючи радість старшим товаришам.

Швидко промайнув час, відведений для конференцій на платформі «Zoom», але позитивні емоції від зустрічі з однолітками й учителями напередодні Різдва ще довго зринатимуть в пам’яті дев’ятикласників.